Logo Gmina Godkowo

News

News zdjęcie id 793

Ferie 2019 w Bibliotece Publicznej Gminy Godkowo - podsumowanie

05.02.2019

W czasie ferii zimowych codziennie od godz.  11.00 do 13.00 w Bibliotece odbywały się zajęcia dla dzieci. Tematem przewodnim była otaczająca nas przyroda, zwierzęta, ptaki oraz bezpieczny wypoczynek.  Poznaliśmy kryjówki, zwyczaje zwierząt oraz w jaki sposób możemy dbać o przyrodę i zwierzęta mieszkające w lesie. Pamiętaliśmy również o dokarmianiu ptaków. Uzupełnialiśmy pokarm dla ptaków w karmniku obok Biblioteki.

Lepiliśmy również sowy z masy solnej.  Lepienie to ulubiona  zabawa , a ponadto przyczynia  się  do rozwoju twórczego myślenia i wyobraźni oraz rozwija wrażliwości zmysłowe u dzieci.

Piękne sowy powstały również , dzięki kreatywności dzieci , z oklejonych  rolek po papierowych ręcznikach.
  Piękno zimowej przyrody stało się inspiracją do wykonywania prac plastycznych - „W zimowej szacie”.  Wykorzystując rolki po papierze, kolorowe wycinanki oraz niesamowite własne pomysły, dzieci  wykonały makietę  „Zabawy w towarzystwie śniegowych bałwanków”.

Pamiętaliśmy również o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Dzieci wykonały piękne laurki z życzeniami.

Jako, że jest to czas karnawału, nie zabrakło masek karnawałowych.

 25. 01. 2019 r., (w piątek) , aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa zaprezentowali przedstawienie teatralne „Lodowa kraina” zrealizowane na podstawie znanej bajki . W sposób spontaniczny uczestniczyły w nim dzieci i przy tym świetnie się bawiły.

Podczas zajęć panowała atmosfera wsparcia, bezpieczeństwa i otwartości. Dzieci chętnie  uczestniczyły w realizacji zadań, często też miały ciekawe pomysły, z których korzystaliśmy na zajęciach.

Warsztaty pokazały, że udział w realizacji różnych zadań, współpraca, wspólna zabawa pozwalają dzieciom budować relacje oparte na wzajemnym szacunku , poznawać świat i pomagać im w wyrażaniu emocji. Współpracują i oczywiście świetnie się przy tym bawią!  Bardzo nam miło, że dzieci zechciały spędzić swój wolny czas w Bibliotece na zajęciach inspirowanych literaturą .

Dzięki informacjom zwrotnym w postaci komentarzy i licznym polubieniom na profilu Biblioteki, wiemy, że prowadzone przez nas warsztaty miały sens i przynosiły radość – a to dla nas niezwykle inspirujące do tworzenia i organizowania kolejnych  zajęć.

Zapraszamy do Biblioteki. Po feriach - zajęcia w piątki od 14.00 do 16.00.

Opracowała:
Paulina Basaj

Wójt gminy zaprasza

Andrzej Bondaruk
wojt@doc.pl 

Godziny przyjęć interesantów:

Śr. 7:30 - 15:00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.