Logo Gmina Godkowo

News

News zdjęcie id 840

Realacje z widowisk profilaktycznych w Gminie Godkowo

10.04.2019

W ostatnim czasie w szkołach na terenie Gminy Godkowo, TEATR KURTYNA z Krakowa, zrealizował widowiska profilaktyczne. Jak zwykle przedstawienia przepełnione były wartościowymi treściami, dostarczając odbiorcom wielu refleksji.

Oto relacje szkół z przebiegu tych wydarzeń.

 SP w Godkowie - klasy młodsze

Bohaterem bajki „Jestem królem zamku" był król Lucjusz, władca mlekiem i miodem płynącego królestwa.
Młody król, przerażony swoją nową rolą, jakże inną od bycia niesfornym i beztroskim pacholęciem, postanawia uciec jak najdalej od swojego zamku, w którym miejsce zabawek zajęły nagle sprawy tak ważne, jak mądrość, odpowiedzialność, sztuka rozwiązywania problemów i szacunek dla innych. Zabiera ze sobą tylko koronę, berło i księgę "Jak nie być złym królem", którą podrzuciła mu służąca Kasia. Jednak zła czarownica Hildegarda kradnie mu księgę. Bezradnego i zagubionego króla odnajduje Kasia i ofiarowując mu w darze swoją mądrość, wytrwałość, stanowczość, pracowitość i fantazję wskazuje Lucjuszowi drogę do poznania tego, co czyni każdego człowieka królem swojego zamku. "Dla mnie dobry król to taki, który słucha cierpliwie tego, co inni mają do powiedzenia, pomaga rozwiązywać zmartwienia i problemy innych, rozmawia ze swoimi poddanymi i na nich nie krzyczy, nie ucieka przed ludźmi, stara się swoim postępowaniem dać dobry przykład ".

Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy króla, a kiedy dobiegł koniec bajki, to aktorów nagrodzili gromkimi brawami.

SP w Godkowie klasy starsze

Głównym bohaterem spektaklu pt. „Moja historia” był Michał – przeciętny, wręcz anonimowy uczeń odznaczający się wyjątkową niechęcią do otaczającej go rzeczywistości. W domu, przy ekranie komputera, staje się Mikaelem Robocompem posiadającym niezliczone tłumy wirtualnych przyjaciół. Jednak pewnego dnia Michała dosięga strzała Amora. Chce za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę Asi. By to osiągnąć, bohater musi zmierzyć się z wyzwaniami czekającymi go w świecie realnym.

„Moja historia” to pełen humoru spektakl, który porusza aktualne problemy w procesie budowania poczucia własnej wartości młodych, kilkunastoletnich ludzi, którzy często wchodzą na niebezpieczną ścieżkę „wynagradzania” używkami i uzależnieniami niezrealizowanej potrzeby akceptacji.

Sądząc po reakcjach widowni, przedstawienie bardzo podobało się. Było zabawną, ale również mądrą i wartościową lekcją.

SPSK w Bielicy

Głównym tematem przedstawienia profilaktycznego teatru KURTYNA z Krakowa, które zostało zaprezentowane w naszej szkole 1 kwietnia, była przemoc w szkole.

Zarówno spektakl, jak i końcowa pogadanka aktorki miała uświadomić dzieciom, jakim zagrożeniem może być korzystanie z Internetu, ale przede wszystkim, czym jest przemoc, nękanie, naśmiewanie się i obgadywanie w szkole rówieśników oraz nauczycieli.

Przedstawienie było bardzo pouczające. Pokazało dzieciom, jakie mogą być skutki nękania i przemocy w szkole.

Gimnazjum w Dobrym

Dnia 01.04.2019 r. w Gimnazjum w Dobrym miał miejsce spektakl profilaktyczny pt. "Wyzwanie" krakowskiego Teatru Kurtyna. Tematyką przedstawienia były zagrożenia internetowe oraz cyberprzemoc w mediach społecznościowych. W spektaklu udział wzięło 15 uczniów czyli cała 3 klasa gimnazjalna oraz 3 nauczycieli. Uczniowie pozytywnie odebrali spektakl.

Wójt gminy zaprasza

Andrzej Bondaruk
wojt@doc.pl 

Godziny przyjęć interesantów:

Śr. 7:30 - 15:00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.