Logo Gmina Godkowo

News

News zdjęcie id 841

Podsumowanie wiosennych porządków w Dobrym

10.04.2019

Wiosna jest zawsze świetną okazja do zrobienia porządków- również na wsi. Dlatego 6 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00 przed świetlica wiejską w Dobrym zgromadzili się, bez względu na stanowisko, status społeczny czy wiek, wszyscy, którym czystość wsi leży bardzo na sercu – razem 32 osoby. Wśród tych osób znaleźli się panie z KGW, druhowie z OSP, sołtys, radni sołeccy, młodzież i dzieci. Głównym celem akcji było sprzątanie wsi z zalegającego na jezdni i chodnikach piasku, zebranie butelek, opakowań i innych śmieci, wypielenie rabat. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Piasek został zebrany, rabaty przed świetlicą wiejską i przy cmentarzu - uporządkowane. Napełniono śmieciami (połamane części samochodowe, stare materiały budowlane, butelki szklane i plastikowe, opakowania papierowe i foliowe) 13 worków 120 litrowych. Dodatkowo zostały poustawiane na skwerze przy świetlicy i obsadzone kwiatami gazony betonowe, zakupione w ramach akcji „Masz Głos”. Co osiągnęliśmy? Przede wszystkim zadowolenie z dobrze wykonanej pracy, zadbaliśmy o estetykę wsi, utwierdziliśmy się, że warto dbać o środowisko i miejsce, w którym mieszkamy, bo przecież nasza wieś , to nasza sprawa i wizytówka nas samych. Nikt lepiej nie zadba o nasze sprawy, jak my sami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do akcji.

Rodzice, możecie być dumni ze swoich dzieci, które tak chętnie i z zaangażowaniem brały udział w wiosennych porządkach, zbierając śmieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie zrobili porządek przed swoimi domami i zagrodami, także Paniom sklepowym za zebranie śmieci z terenu przy sklepie.

Duże podziękowania składamy Wójtowi naszej gminy za zapewnienie worków i rękawic gumowych oraz wywóz śmieci. Dziękujemy pani Dyrektor GOKSiR-u za napoje i kiełbaski, które posłużyły do zregenerowania sił przy wspólnym grillowaniu.

                                                                     Sołtys i Rada Sołecka wsi Dobry

Wójt gminy zaprasza

Andrzej Bondaruk
wojt@doc.pl 

Godziny przyjęć interesantów:

Śr. 7:30 - 15:00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.