Logo Gmina Godkowo

News

News zdjęcie id 867

Piknik Rodzinny Godkowiadka - profilaktyka podczas zabawy

06.06.2019

Rozgrywki sportowe, gry  i zabawy plenerowe, zawody strzeleckie, konkurs plastyczny - to tylko nieliczne atrakcje, jakie zapewnili organizatorzy niedzielnej „Godkowiadki”, czyli festynu, który odbył się 02 czerwca na boisku gminnym w Godkowie. Całe spotkanie było organizowane przez Policję z Godkowa oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie. W imprezę włączyli się również policjanci z Młynar i z Elbląga. Były pokazy sprzętu oraz pogadanki o szkodliwości dopalaczy i narkotyków.

Godkowiadka  organizowana jest nie tylko dla mieszkańców samej gminy. Już drugi rok przyjeżdżają  na nią elblążanie i pasłęczanie. Niepowtarzalny klimat i dobrą zabawę organizatorzy łączą z edukacją i profilaktyką. Kilkaset osób bawiło się podczas rodzinnych rozgrywek, pokazu sprzętu strażackiego (OSP Godkowo), pokazu motocykli, różnych zabaw i konkursów.

 Duże zainteresowanie wzbudził mecz Policji kontra OSP zakończony remisem. Dla najmłodszych oprócz konkursów GOKSiR Godkowo zapewnił dodatkowe atrakcje: przejażdżki na kucykach, spotkanie z alpaką, dmuchańce, Zumbę, wodna bitwę, Szalony Fryzjer. Wszyscy mogli posłuchać też koncertu w wykonaniu Coolturalnych Junior. Grupa zaprezentowała już nie tylko warsztat wokalny ale i instrumentalny. Dorośli mogli pobawić się przy muzyce kapeli z Dobrego.

Oprócz pokazu policyjnego sprzętu była także profilaktyka. Funkcjonariusze propagowali zdrowy styl życia i prowadzili z młodzieżą pogadanki o szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków. Także konkurs plastyczny o tematyce STOP PRZEMOCY miał za zadanie poruszyć ważny temat agresji słownej i fizycznej. Cenne nagrody w konkursie ufundował Stanisław Szulich Votum SA. Na wszystkich czekał poczęstunek w formie grochówki oraz kiełbasek.

 Gorącą atmosferę standardowo ochłodzili  strażacy z OSP Godkowo. Organizatorzy już dziś zapowiadają jeszcze więcej atrakcji za rok.

Cała impreza odbyła sie przy wsparciu: Komisariatu Policji w Pasłęku, NSZZP, Urzędu Gminy w Godkowie, Piekarni Tradycja, Paki Print, Heops, Stanisława Jasiny, Tomasza Romanowicza, Masarni Michał Kreczkowski, Bożeny Wierzbickiej, GS Godkowo.

 

Wójt gminy zaprasza

Andrzej Bondaruk
wojt@doc.pl 

Godziny przyjęć interesantów:

Śr. 7:30 - 15:00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.