Logo Gmina Godkowo

News

News zdjęcie id 930

Relacja z dożynek gminnych 2019

03.09.2019

W minioną sobotę mieszkańcy naszej Gminy oraz przybyli goście świętowali dożynki. Miejscem imprezy było boisko w Godkowie, a cała uroczystość poprzedzona była Mszą Świętą w kościele w Skowronach.

W części oficjalnej Starostowie dożynek – Państwo Beata i Dariusz Kalińscy przekazali Wójtowi Andrzejowi Bondaruk chleb – symbol urodzaju i dostatku. Wójt dziękował rolnikom za włożony trud w codzienną pracę, po czym wspólnie z Przewodniczącym Rady Tomaszem Borkowskim, dzielił chleb z uczestnikami imprezy. W uroczystościach udział wzięli m.in. Posłowie na Sejm obecnej kadencji Pani Elżbieta Gelert i Pan Jacek Protas, Wojewoda Warmińsko - Mazurskiego Pan Sławomir Sadowski, Radny Sejmiku Województwa Warmińsko - Mazurskiego Pan Marcin Kazimierczuk, Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego Pan Miron Sycz, Radny Powiatu Elbląskiego Pan Andrzej Sidor, Starosta Elbląski Pan Ryszard Zając.

W części artystycznej na scenie pojawiły się zespoły: Coolturalni z Godkowa, Paka Władka z Jelonek i Melodie z Godkowa. Gwiazdą wieczoru był zespół FISHER, a cała impreza zakończyła się zabawą przy muzyce DJ PADRE.

W konkursie na wieniec dożynkowy wystartowało sześć miejscowości: Bielica, Dobry, Skowrony, Szymbory, Łępno, Burdajny.  Przygotowywane tygodniami wieńce można było podziwiać i oceniać. Komisja konkursowa najwyżej oceniła wieniec z Dobrego, na drugim miejscu znalazł się wieniec Skowron, a na trzecim  – wieniec z Bielicy.

W konkursie „Czym chata bogata” ocenie poddano przygotowane przez sołectwa stoiska:     I miejsce - zdobyło sołectwo Dobry, II - Łępno, III - Szymbory, IV - Grądki. Misterna praca sołectw startujących w konkursach została doceniona wysokimi nagrodami. Dziękujemy im za zaangażowanie i urozmaicenie naszych dożynek.  

W trakcie imprezy wyróżniono także rolników. Podziękowano za wieloletni trud pracy rolnika dla Pana Heronima Połeć z Godkowa i Jana Niskiego z Dobrego. Natomiast za podjęcie pracy na roli uhonorowano Pana Marka Maj z Osieka i Przemysława Banach z Ząbrowca.

W międzyczasie można było skorzystać z przygotowanego poczęstunku, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz spróbować swoich umiejętności strzeleckich pod okiem członków stowarzyszenia Sokół ze strzelnicy w Grądkach. Dla najmłodszych przygotowano atrakcję w postaci pompowanej zjeżdżalni i skoków na eurobangi oraz konkurs plastyczny z wiedzy o gospodarce odpadami i selektywnej zbiórki, w którym nagrody ufundował Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego Czyste Środowisko. Były też przejażdżki na kucykach i możliwość zobaczenia kóz i alpaki. Tradycyjnie przeprowadzono też loterię z nagrodami dla płatników podatku rolnego, cieszącą się sporym zainteresowaniem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. 

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom tegorocznych Dożynek, którymi byli: Admaczyk Stanisław  Ząbrowiec, Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Pasłęk, Bank Spółdzielczy w Sztumie, Borkowski Tomasz Miłosna, Braniewsko – Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Broker Ubezpieczeniowy Robert Pańczuk Elbląg, Damson – Agro Sp. z o.o. Kwitajny Wielkie, ENOX Sp. z o.o. Olsztyn, Gminna Spółdzielnia „Sch” w Godkowie, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie, Greszczuk Waldemar Sopot, Jerzy Szulc Przedsiębiorstwo Transportowo - Sprzętowe Jurki , Koło Łowieckie JENOT Pasłęk, Kopalnia Piasku Robity Jarosław Grzanka Pasłęk , PHU HEOPS Henryk Orłowski Pasłęk, Piekarnia TRADYCJA Jacek Srebnik Radosław Srebnik Godkowo, Podągi Sp. z o.o. Podągi, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu , Rejonowy Związek Spółek Wodnych Braniewo, SERY ICC Pasłęk, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Emilia Łapka Podągi, Tuccy Kazimierz i Ewelina Bielica, Usługi Medyczne i Transportowe Dawid Osiecki Skowrony, Warmińsko – Mazurska Izba Rolnicza OT Elbląg, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Zajazd Bankietowo – Weselny Dolina Sadosiów Dobry, Zakład Przemysłu Drzewnego Piotr Żemojtel Godkowo, Związek Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „Czyste Środowisko” Ostróda.  PATRONAT nad imprezą objął Starosta Elbląski

Sponsorom jeszcze raz dziękujemy bardzo za okazane wsparcie, a wszystkim przybyłym za wspólnie spędzony czas.

 

Wójt gminy zaprasza

Andrzej Bondaruk
wojt@doc.pl 

Godziny przyjęć interesantów:

Śr. 7:30 - 15:00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.