Logo Gmina Godkowo

Archiwum newsów, strona 62

Obrazek dla news_602

Zbiórka pieniędzy w Skowronach.

17.07.2018

14.07.2018 r. zorganizowana została przez Sołtys Skowron Halinę Potrapeluk zabawa taneczna w świetlicy wiejskiej. Cały dochód z imprezy przeznaczony został na dofinansowanie dwóch wyjazdów drużyn GOKSiR Godkowo na zawody w Turnieju Rzutu Podkową do Sobieszewa i do Bydgoszczy. Na początku nastąpiło przedstawienie naszych bohaterów, dla których się spotkaliśmy. Było trochę o historii Rzutu Podkową, jak to się zaczęło u nas w Gminie Godkowo i jakie sukcesy osiągają nasi zawodnicy. Ich trud nie idzie na marne, a dowodem tego są zwycięstwa jakie odnoszą.

więcej

Obrazek dla news_601

Występ ,,Coolturalnych' w Aniołowie

17.07.2018

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju wsi Aniołowo 13 lipca 2018 r. podczas XIV Zlotu Miłośników Aniołów w Aniołowie, odbył się występ zespołu z Godkowa ,,Coolturalni'' z Krzywdą. Tym razem śpiewały same dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych grupa świetnie dała sobie radę. Wielkie podziękowania dla Bartosza Krzywdy za przygotowanie koncertu i czynny w nim udział. Tak jak powiedziała pani Halinka Cieśla; Bartek jest dobrym duchem tego zespołu.

więcej

Obrazek dla news_600

Ruch drogowy - Pomagamy, pomagamy…

16.07.2018

Wakacje to również czas „wakacyjnych interwencji”. Policjanci w swojej codziennej służbie stykają się z sytuacjami, w których osoby liczą na ich szczególną pomoc. Przebite koło może bowiem zakłócić wakacyjny wyjazd  a na domiar złego złamany klucz do odkręcania śrub dopełni tego dzieła. A co zrobić w sytuacji gdy uczestniczyliśmy w kolizji czekamy na holownik a rodzina chce dotrzeć nad morze? Z pomocą przychodzą policjanci ruchu drogowego.

więcej

Obrazek dla news_598

Elbląg: Święto Policji – uroczysta akademia i festyn dla mieszkańców

16.07.2018

W tym tygodniu w ramach elbląskich obchodów Święta Policji na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się policyjny festyn. Funkcjonariusze zapraszają mieszkańców do aktywnego włączenia się w te obchody. Atrakcji dla samych mieszkańców będzie sporo. Oprócz możliwości obejrzenia policyjnego sprzętu oraz pokazów tresury psów służbowych zaplanowano także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

więcej

Obrazek dla news_597

Spotkanie z historią w Grużajnach

16.07.2018

13 lipca odwiedziło nas Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej ,,Kuźnia Pruska". Spotkania z historią, czyli dawne gry i zabawy na wolnym powietrzu, tradycyjne łucznictwo czy możliwość założenia np. średniowiecznego hełmu to popularyzacja historii i rozrywka. Na spotkaniu mieszkańcy mogli postrzelać z łuku, wielu ze strzelających miało świetne predyspozycje i strzelali celnie. Wielką frajdą były dawne gry i zabawy, m. in. kręgle pruskie, chodzenie na szczudłach. Dzieci jak i dorośli chętnie korzystali z możliwość nauki chodzenia na szczudłach i na nartach pruskich. Najwięcej radości jednak sprawiła możliwość nie tylko dotknięcia, ale również przymierzenia średniowiecznego stroju. Nikt się nie spodziewał, że ten strój z hełmem i tarczą tak dużo waży - ponad 20 kg. To była ciekawa lekcja historii i świetnej zabawy.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Andrzej Bondaruk
wojt@doc.pl 

Godziny przyjęć interesantów:

Śr. 7:30 - 15:00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.