Logo Gmina Godkowo

Archiwum newsów, strona 69

Obrazek dla news_473

Teatr KRAK-ART

09.02.2018

31.01.2018 aktorzy z Teatru KRAK-ART z Krakowa zaprezentowali adaptację teatralną baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Latający kuferek”. Była to opowieść o synu bogatego kupca, który, roztrwoniwszy majątek ojca, dostał od sąsiadów kufer. Okazało się, że podarunek był niezwykły. Magiczny prezent przeniósł chłopca do odległego kraju. Znalezienie się w nowej sytuacji wymagało od bohatera niezwykłego sprytu. Wszystko skomplikowało się, gdy młodzieniec zakochał się w pięknej księżniczce... Opowieść niesie przesłanie: udawanie kogoś, kim się nie jest, nie popłaca, a nawet za „ niewinne” kłamstwa płaci się wysoką cenę.

więcej

Obrazek dla news_470
Obrazek dla news_468

Konkurs kulinarny ze ślimakiem w tle rozstrzygniety

06.02.2018

W sobotę  27.01 na świetlicy w Ząbrowcu odbyło się spotkanie z niecodziennymi gośćmi: Mariolą Piłat Skalmowską i Grzegorzem Skalmowskim, właścicielami Bistro Ślimaka i mini zoo w Krasinie , którzy nie tylko z pasją opowiadali o swojej działalności ale również przygotowali pyszne spaghetti ze ślimakiem w roli głównej. Ponadto wcielili się w rolę Jury naszego konkursu kulinarnego na tradycyjne smaki. Znacie powiedzenie "cudze chwalicie swego nie znacie". Niestety to prawda. Mało osób u nas wie, że takie Bistro i fantastyczni- ciepli i zabawni ludzie mieszkają i działają w sąsiedniej gminie. Dodatkowo wspólnie z naszą Strzelnicą Sportową "Sokół Grądki" są wpisani w EkoMuzeumKrainyKanałuElbląskiego projekt LGD Kanał Elbląski. Razem z nami w tym spotkaniu uczestniczyła również sekretarz Gminy Godkowo pani Izabela Charmuszko.
Dziękuję serdecznie mieszkańcom gminy, którzy wzięli udział w konkursie kulinarnym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie. Naprawdę wszyscy zasłużyli na pierwsze miejsca- jednak konkursy żądzą się swoimi prawami. Cieszę się, że razem z nami spędziliście te sobotnie popołudnie,...myślę, że było warto...
Poniżej lista zwycięzców ...jeszcze raz serdecznie gratuluję, dodam tylko, że do pierwszych trzech miejsc nasi goście dołożyli dodatkowe nagrody w postaci swoich kremów do twarzy, które są naprawdę rewelacyjne.
Natomiast mieszkańcy Ząbrowca otrzymali niezwykłą książkę z przepisami najlepszych kucharzy na danie ze ślimakiem. Mają tą książkę nawet w Chinach--mamy i my!! Mieszkańcy przekazali ją GOKSiR Godkowo za co serdecznie dziękuję, bo bardzo nam na niej zależało.
I miejsce pani Ewa Adamczyk - kaczka nadziewana
II m-ce pani Bozena Ogrzywalska - niecodzienne kartacze
III m-ce Sabina Sosnowska- zupa dyniowa z dodatkami,
 

więcej

Wójt gminy zaprasza

Andrzej Bondaruk
wojt@doc.pl 

Godziny przyjęć interesantów:

Śr. 7:30 - 15:00

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.